Noderīgi padomi, kā iekārtot mazu virtuvi

Viena no iecienītākajām telpā ikvienā mājoklī ir virtuve. Tajā pulcējamies, lai gatavotu ēst, baudītu maltīti un arī pavadītu laiku ar saviem mīļajiem. Šai telpai vajadzētu būt tai, no kuras strāvo pozitīva enerģija un kurā valda mājīga atmosfēra.

Lai to panāktu, īpaša uzmanība jāpievērš tam, kāds ir mūsu virtuves iekārtojums. Šis ir pamatīgs izaicinājums, kuru vēl vairāk sarežģī apstākļi, kad mēbeļu un sadzīves tehnikas plānojums paredzēts mazai virtuvei. Esam Jums sagatavojuši noderīgus padomus par to, kāds būtu labākais mazas virtuves iekārtojums.

  • Sāciet ar telpas funkcionālo plānojumu. Šis aspekts ir svarīgs, iekārtojot jebkura lieluma telpu, taču īpaša uzmanība tam jāpievērš, domājot par virtuves dizainu mazai virtuvei. Skaists, taču nepraktisks virtuves interjers šajā gadījumā nederēs. Jāpārliecinās, izlietne, ledusskapis un plīts virsma ir viegli pieejami, kā arī tiem blakus ir pietiekami liela virtuves virsmas platība, kuru izmantot. Pievērsiet uzmanību, lai virtuves dizains tiktu veidots tā, ka skapīšos un plaukto ir pietiekami daudz vietas ikdienā lietojamām lietām.
  • Izvēlieties vienotu krāsu paleti. Virtuves dizaini atšķiras pēc dažādiem kritērijiem, un viens no tiem ir izvēlētais stils. Savukārt tas tiešā veidā ietekmē krāsu izvēli. Izmantojot pārāk daudz krāsu nelielā virtuvē, telpa izskatīsies pārsātināta. Tā vietā labāk turēties pie dabiskiem koku toņiem, kas papildināti ar baltiem un pelēkiem elementiem. Savukārt sadzīves tehniku var izvēlēties melnā krāsā, kas skaisti izcelsies uz pārējā fona, vizuāli paplašinot telpu. Neatkarīgi no tā, kādus toņus Jūs izvēlaties, centieties saglabāt vienotu paleti, lai virtuves iekārtojums izskatītos pievilcīgs un nepārsātināts.
  • Pielāgojiet skapīšu skaitu un izvietojumu. Nelielā telpā īpaši jāpārdomā, kādas mēbeles izvēlēties mantu uzglabāšanai. Mazas virtuves iekārtojums pieprasa to, lai daudzu, smagnēju skapīšu un plauktu vietā tiktu izvēlēti tikai daži elementi, kad nedaudz maina telpas dizainu un līnijas. Šajā gadījumā noderēs atsevišķi sienas un grīdas skapīši, kā arī atvērtie plaukti garšvielu un citu piederumu novietošanai.
  • Rūpīgi pārdomājiet apgaismojuma izvēli. Ja telpa ir neliela, apgaismojumam ir vēl svarīgāka loma nekā klasiskā izmēra virtuvēs. Neatkarīgi no citiem paņēmieniem, kurus izmēģināt, lai padarītu telpu vizuāli plašāku, nepareizi piemeklēts apgaismojums to visu sabojās. Šeit klasiskās griestu lampas var papildināt ar apgaismojumu virs izlietnes, kā arī atvērtajos plauktos.
  • Izvēlieties funkcionālu virtuves inventāru. Virtuves dizains mazai virtuvei neļauj mums novietot uz virsmām un plauktos visu, ko vien vēlamies. Tā vietā, piemēram, blenderus, mikserus, tosterus un citus piederumus, kurus ikdienā neizmantojam, ir jānovieto prom no acīm, atbrīvojot telpu un liekiem priekšmetiem. Izvēlieties inventāru, kas ir pievilcīgs un vienlaikus funkcionāls, jo tas ļaus virtuvi padarīt omulīgāku un vieglāk izmantojamu.

Neierobežojiet savu iztēli. Tikai tādēļ, ka platība ir neliela, Jums nav jāsamazina savas ambīcijas attiecībā uz to, ko vēlaties redzēt savā virtuvē. Pārdomājiet katru detaļu, sākot no furnitūras, beidzot ar virtuves virsmas dizainu un materiālu. Katrs šis elements palīdzēs radīt tādu rezultātu, par kuru esat sapņojuši. Un, lai Jūs būtu pārliecināti, ka pat pārdrošākās idejas iespējams pārvērst realitātē, sazinieties ar uzņēmumu “Santas mēbeles”, jo mēs gadu gaitā esam uzkrājuši ne tikai teorētiskas zināšanas, bet arī praktisku pieredzi. Mūsu ģimenes uzņēmums zina, kā izgatavot drošas, kvalitatīvas, inovatīvas un ērti lietojamas mēbeles, kas atbilst Jūsu vēlmēm un vajadzībām! Virtuves, viesistabas, vannas istabas un citu telpu mēbeles, mūsdienīgi risinājumi un augstvērtīgi materiāli – tas viss raksturo mūsu darbu.