Kādas virtuves virsmas izvēlēties?

Virtuves virsmas ir aktīvāk izmantotās zonas visā telpā. Tās noder gan maltītes gatavošanai, gan arī dažādu piederumu un sadzīves tehnikas novietošanai, lai tā vienmēr būtu pa rokai. Lai arī šķiet, ka virsmu izvēlēties ir pavisam vienkārši, patiesībā, šis ir visai pamatīgs izaicinājumu, kuru apgrūtina daudzveidīgās materiālu un dizainu variācijas. Aplūkosim populārākos virtuves un galda virsmu materiālus, lai arī Jūs varētu izvēlēties savam mājoklim piemērotāko.

Lamināts

Tiem, kuri iecienījuši akmens virsmas, dažkārt mēdz smīkņāt par tiem, kas izvēlas laminātu savām virtuvēm, taču patiesībā šim materiālam mūsdienās ir iespējamas dažādas apdares, kas padara to par pietiekami kvalitatīvu izvēli virtuves virsmai. Lamināta virtuves virsmas izceļas ar dabisku izskatu, plašu dekoru klāstu, vieglu kopšanu, izturību pret mitrumu un dažādiem nosēdumiem. Taču jāņem vērā, ka šis materiāls nav ļoti izturīgs pret triecieniem, kā arī laika gaitā tas var sākt sprāgāt un plaisāt. Jāuzmanās no karstu katlu un pannu novietošanas uz šādas virsmas. Ja būs radušies kādi bojājumi, tos novērst būs ļoti sarežģīti. Lamināta virsma parasti ir populāra izvēle budžeta klases virtuvēs, jo šim materiālam ir salīdzinoši zemāka cena.

Lamināta virtuves virsmas ieteicams kopt, izmantojot mīkstu lupatiņu un siltu ūdeni, kuram pievienots nedaudz trauku mazgājamā līdzekļa. Noteikti vajadzētu izvairīties no spēcīgu tīrīšanas līdzekļu izmantošanas un beršanas, jo tā virsmu var neatgriezeniski sabojāt.

Mākslīgais akmens

Izmantojot mākslīgo akmeni apdarei, iegūsit dažādas priekšrocības, jo šis materiāls ir ne tikai ekoloģiski tīrs, izturīgs un mitrumu neuzsūcošs, bet arī to iespējams savienot tā, lai nepaliktu šuves. Arī pieejamo krāsu daudzveidība šiem materiāliem ir visai plaša. Atšķirībā no daudziem citiem virtuves virsmu veidiem, akmens virsmas būs ļoti izturīgas pret nodilumu, kalpos ilgi, to nevarēs saskrāpēt, kā arī materiāls izskatās dārgs. Kopšana ir vienkārša, nav nepieciešami īpaši aizsarglīdzekļi.

Dabīgais akmens

Šis materiāls ir ļoti izturīgs un neticami ilgi kalpojošs, tādēļ, izvēloties akmens virsmu savai virtuvei, tas noteikti būs ilgtermiņa ieguldījums, kas laika gaitā atmaksāsies. Grūti iedomāties vēl kādu materiālu, kuram būtu tik oriģināla un dabīgi veidojusies faktūra. Dabīgā akmens virsmas ir izgatavotas no dažādiem akmens veidiem, un biežāk sastopamās ir granīta virtuves darba virsmas. Par spīti izturībai pret triecieniem, ķīmiskiem līdzekļiem, karstumu un skrāpējumiem, jārēķinās ar to, ka šis materiāls būs smags, auksts un dārgāks nekā cita veida virsmas.

Koks

Lai arī ar koku biežāk asociējas virtuves galdi, kas ne tikai lieliski izskatās, bet arī piešķir virtuvei omulīgu atmosfēru, šis materiāls var tikt izmantots arī virsmu izgatavošanā. Koka galda virsmas izskatās lieliski, turklāt tās var izmantot, lai gatavotu ēdienu pat, neizmantojot dēlīti, piemēram, rullēt piparkūku vai picas mīklu. Par spīti tam, ka koks ir silts un vizuāli pievilcīgs materiāls, tas neizturēs lielu karstumu, tādēļ, regulāri liekot uz šādas virsmas karstus katlus, parādīsies skrāpējumi, apdegumu un arī nosēdumi no traukiem. Tāpat jārēķinās ar mitruma ietekmi un bojājumiem, kuri var rasties virsmā, kas atrodas ap izlietni. Lai koka galdi un to virsmas ilgāk kalpotu, tie atbilstoši ir jāapstrādā un jālako. Arī šajā gadījumā tīrīšanu ieteicams veikt, izmantojot mīkstu lupatiņu un tīru ūdeni, vai maigu trauku mazgājamo līdzekli, nevis abrazīvas pastas. Masīvkoka galda virsmas izgatavošana pēc pasūtījuma ļaus Jums piešķirt savam mājoklim unikālu dekoru un funkcionālu mēbeli, kas izskatīsies skaisti arī pēc vairākiem gadiem, un nepieciešamības gadījumā to izskatu būs viegli atsvaidzināt.