Stikla paneļi Jūsu virtuvē – ar ko tie atšķiras?

Neatkarīgi no tā, cik uzmanīgi un tīrīgi mēs esam virtuvē, agrāk vai vēlāk zonā starp virtuves augšējiem un apakšējiem skapīšiem, uz sienas apdares veidosies dažādi pleķi un nosēdumi. Kādu risinājumu izvēlēties šīs zonas apdarei, lai tīrīšana būtu vienkāršāka un telpas dizains – pievilcīgs? Mūsdienās dažādus efektus var palīdzēt panākt atšķirīga materiāla un dizaina virtuves paneļi.

Kas raksturo stikla paneļus?

Arvien vairāk virtuvēs sāk parādīties tieši stikla sienu apdares paneļi. Stikls ir praktisks materiāls, kas aizsargā sienas no netīrumiem un padara kopējo telpas interjeru svaigāku un krāsaināku. Tāpat tas ir viegli kopjams un ļauj brīdi improvizēt ar dažādiem dizaina risinājumiem. Tiem, kuriem patīk tīrs, nepārsātināts dizains, var dot priekšroku vienkrāsainiem dizainiem savukārt tiem, kuriem interesē košāki sienas paneļi, var izvēlēties matētus paneļus vai arī modeļus, kurus sedz fotodruka.

Stikla paneļi virtuvei parasti tiek ražoti no rūdā stikla, kura biezums ir no 6 līdz 8 milimetriem. Pateicoties rūdītā stikla īpašībām, to nevar viegli sabojāt vai sasist, taču, ja gadās to izdarīt, panelis sabirst sīkos gabaliņos, nekaitējot cilvēku veselībai.

Stikla paneļu veidi

  • Caurspīdīgie paneļi. Kā jau norāda to nosaukums, caurspīdīgi sienu paneļi veiksmīgi iekļaujas jebkurā interjerā, jo tos praktiski nevar manīt. Taču šeit jāņem vērā, kādā stāvoklī ir sienas aiz šiem paneļiem, jo visas mazās un lielās nepilnības varēs skaidri redzēt, tādēļ, ja siena nav labā kvalitātē, to vajadzēs labot, pirms izvēlaties šādu risinājumu. Tajā pašā laikā, ir gadījumi, kad caurspīdīga stikla panelis šādus defektus pārvērš par efektiem, Piemēram, ja siena veidota no ķieģeļiem, virsū uzklājot stikla paneli, šis kļūs par oriģinālu akcentu.
  • Matētā stikla paneļi. Šī veida sienas paneļi virtuvei sniedz iespēju izvēlēties staro pilnīgu vai daļēju matējumu. Efekts panākts, izmantojot dažādas, speciālas krāsas atšķirīgās matēšanas pakāpēs. Oriģināls un pievilcīgs rezultāts, kurā var iekļaut arī ornamentus. Tāpat tonētus paneļus var izmantot, lai vizuāli paplašinātu telpu, jo apdarē būs redzams telpas atspulgs.
  • Stikla paneļi ar apdruku. Arvien iecienītāki mazās un lielās virtuvēs kļuvuši tieši sienas stikla paneļi ar fotodrukas apdari. Ļoti augstas kvalitātes foto tiek izdrukāts uz speciālas plēves un piestiprināts stikla paneļiem. Attēls atrodas stikla paneļa otrā pusē, tādēļ tas netiek ietekmēts. Pateicoties izmantotajām tehnoloģijām, šie virtuves stikla paneļi ir ļoti labs risinājums, jo tos nevar sabojāt tvaiki, augsta temperatūra, UV starojums vai mitrums. Attēlu izvēle ir milzīga, un katrs var izvēlēties to, kas viņu uzrunā visvairāk – dabasskati, dzīvnieku vai putnu attēli, pilsētu ainavas un dažādas citas tematikas. Atkarībā no Jūsu izvēles stikla panelis var radīt konkrētu noskaņu virtuvē, piešķirot telpai īpašu “rozīnīti”.
  • Vienkrāsaini stikla paneļi. Šī ir klasiska izvēle gadījumos, kad vēlaties panākt vienkārša, neuzbāzīga un tajā pašā laikā moderna dizaina efektu. Šos paneļus izgatavo no krāsainā stikla, kura krāsojumu apstrādā termiski, lai laika gaitā tas nezaudētu savu košumu un izturību. Gan šie, gan arī cita veida sienas paneļi virtuvei izskatīsies oriģināli un gaumīgi, ja aiz tiem tiks novietoti dažādi telpiski objekti, kas papildināti ar LED apgaismojumu. Visi šie elementi kopā radīs skaistu gaismas spēli, kas būs brīnišķīgs papildinājums ikvienas virtuves interjerā.

Spoguļstikla paneļi. Šis ir vēl viens neparasts risinājums, kas izskatīsies skaisti, ar noteikumu, ka regulāri kopsiet sienas paneļus, lai uz tiem nebūtu redzami traipi, ūdens pilieni vai pirkstu nospiedumi, kurus izvēlētais materiāls nevis noslēps, bet, tieši pretēji, izcels.